به هیچ وجه از تخفیف ها غافل نشو!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها ی شگفت انگیز دست ساز کالا مطلع شو.

انواع ظروف تزئینی میناکاری شده

پذیرایی از جنس زیبایی شب یلدا

برای تزئین خانه ای از رنگ شب یلدا

نتیجه‌ای یافت نشد.

میناکاری

بسیاری از کارشناسان میراث فرهنگی، با بررسی های فراوان معتقدند که خواستگاه میناکاری کشور ایران می باشد. و پس از آن وارد سایر کشورها و فرهنگ های مختلف شده است. پیشینه ی این هنر را طبق آثار به دست آمده به زمان هخامنشیان و حتی قبل تر از آن یعنی چیزی حدود 5000 سال پیش می دانند. البته آثاری از سایر کشورهای اروپایی نیز یافت شده که دارای قدمت طولانی می باشند، قدمتی حدود 500 سال پیش از میلاد مسیح! یا 6 عدد انگشتر طلا که آراسته به میناکاری مرصع بودند، قدمتی حدود 13 سده پیش از میلاد دارند. به هر حال نظر کارشناسان بر این است که هنر میناکاری از دامن ایرانیان و کشور ایران پا گرفته و سپس وارد فرهنگ سرزمین های دیگر شده است.

میناکاری هنری است که از تلفیق دو عنصر آتش و خاک خلق می گردد. در واقع میناکاری یک مدل نقاشی است که به تزئین اشیاء می پردازد. با اجرای این هنر روی اشیاء مختلفی از جنس مس ، طلا ، نقره ، برنج ، سفال، چوب، برنز و حتی طلا، می توان طرح و نقش های بسیار زیبا و سنتی ایجاد کرد. البته خوشبختانه امروزه با رونق مجدد صنعت مس، هنر میناکاری، بیشتر روی ظروف مسی انجام می شود. مس به علت داشتن قابلیت انعطاف پذیری، استحکام و چکش خواری و مهم تر از همه قابلیت جذب لعاب بیشتر نسبت به سایز فلزات، مورد توجه هنرمندان میناکاری قرار گرفته است.

امروزه از ظروف میناکاری برای تزئیین دیوار های خانه از دیوارکوب ها، برای دکور خانه و همچنین سفره ی شب یلدا و سفره ی عید نوروز بیشتر از پیش ظروف مینکاری استفاده می شود که واقعا زیبایی آن ها را دو چندان می کند و به دلیل رنگ های خاص استفاده شده در نقاشی آن ها، به خانه رنگ و روح دل انگیزی می بخشد.

فروشگاه اینترنتی دست ساز کالا با حذف کامل واسطه ها جهت حمایت از تولید کنندگان به خصوص مشاغل خانگی، اقدام به عرضه ی انواع محصولات مینا کاری اعم از ظروف تزئینی کاربردی، ظروف تزئینی دکوری، انواع دیوارکوب ها و .. نموده است.