به هیچ وجه از تخفیف ها غافل نشو!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها ی شگفت انگیز دست ساز کالا مطلع شو.

کتری و قوری مسی

از مهمونات اینطوری پذیرایی کن

مس

با مطالعه ی این مطلب لزوم استفاده از ظروف مسی را بیشتر درک خواهیم نمود. مس، این فلز با ارزش که میراث گذشتگانمان است، و اکنون با اشکالی زیباتر به ما رسیده است، علاوه بر خواص بی شماری که برای سلامت عمومی بدن دارد ، شامل زیبایی خاصی نیز می باشد که از این نظر  سبب درخشش چندین برابری میزبان در مهمانی ها می شود. هم چنین مس، همچون طلا و نقره قابلیت نقد شوندگی دارد.

کاربرد ظروف مسی

امروزه با رونق گرفتن استفاده از محصولات مسی در میان مردم ایران و حتی جهان، کاربرد ظروف مسی نیز به روزتر شده و از این محصولات در ظروف پذیرایی مسی، ظروف پخت و پز مسی، ظروف مسی دکوری، سرویس مسی جهزیه عروس و ظروف مسی تزئینی استفاده می شود. خیلی مردم با چیدمان ظروف مسی در منزل به خانه ی خود زیبایی خاص و روح نوازی می بخشند. باید دقت داشت که در خرید ظروف مسی اصل دقت بیشتری کرد، به این صورت که بهتر است این محصولات را از محل معتبری تهیه کرد. جالب است بدانید که خلوص مس زنجان نسبت به شهرهای دیگر کشورمان بسیار بیشتر است و بدین ترتیب مس زنجان با دوام تر است و خیلی دیرتر اکسید (به اصطلاح سیاه) می شود.

فواید مس برای سلامتی

 مشهور است که در چند دهه ی گذشته، تجویز پزشکان به افرادی که از درد مفاصل رنج می بردند استفاده از دستبند مسی بوده است، علت این تجویز این بوده که درد مفاصل از کمبود یون مس در بدن عارض می شده، که با تماس مستقیم مس با پوست، بخش قابل توجهی از این کمبود جبران شده و درد مفصل کاهش پیدا می کرده است.

 مغز برای حفظ سلامتی و نشاط و کنترل کورتیزول و اسید لاکتیک نیاز به 6 میلیارد یون مس و آهن دارد. کمبود یون مس باعث ایجاد حس رخوت، کسالت و خواب آلودگی می شود. و هیچ دارویی حاوی یون های یک عنصر در هیچ کجای جهان تولید نمی شود و برای مثال قرص آهنی که در بازار موجود است شامل مولکول های آهن است نه یون های آن. کمتر از 50 سال پیش در کشور ما مرسوم بود که هنگام پخت و پز در ظروف مسی یک قاشق آهنی بنام حسوم را داخل ظرف می گذاشتند بدون اینکه از علت علمی این ماجرا با خبر باشند. در نتیجه مس و آهن هر دو باهم با آزاد کردن یون های مفید خود سبب ایجاد حس نشاط و انرژی می شدند، چیزی که متأستفانه این روزها کمتر دیده می شود و مردم انرژی مورد نیاز خود را از طریق قهوه، مولتی ویتامین ها و انواع انرژی زاها تأمین می کنند. همراهان گرامی توجه نمایید هرگونه استفاده از ظروف روحی، استیل، تفلون که سازندگان آن ها مدعی نچسب بودن و زودپز بودن ساخته های خود هستند، با آزاد کردن یون های مضرشان سبب ایجاد بیماری های صعب العلاجی می شوند. بسیاری از کم خونی ها، بیماری های کبدی، طحالی، و... نتیجه ی کنار گذاشتن ظروف مسی از آشپزخانه ها می باشد. بنابراین توصیه ی ما به شما عزیزان این است که حتماً با تهیه ی ظروف مسی بسیار مرغوب استان زنجان، سلامت خود و عزیزانتان را تضمین نمایید.